השתתפות ביום עיון בנושא: אוטיזם וסביבה – ביולוגיה, מציאות והתערבות

בחודש מארס 2009 התקיים באוניברסיטת חיפה יום עיון בנושא: אוטיזם וסביבה – ביולוגיה, מציאות והתערבות. יום העיון, שאורגן ע"י החוג לריפוי בעיסוק, בא להאיר את הקשר בין הסביבה לתופעות שונות הקשורות לאוטיזם, החל ברמה הגופנית-ביוכימית, דרך התפקוד האישי, עד יחסי הגומלין בין האדם לחברה הסובבת. מסר נוסף של הכנס נגע הן לקהל הכנס והן לדוברים: במקום כנס המתמקד באנשי מקצוע, הושם דגש על שיתוף גם של המשפחה וגם של בוגרים על הספקטרום.

המארגנת, ד"ר עינת גל, פנתה אל רונן גיל וד"ר מישל שפירא (האחראית על נושא הסביבה החושית בבית איזי שפירא) להציג בכנס זה את ההרצאה על התאמת הסביבה החושית, שהציגו ביום העיון של אס"י בקיץ 2008. אנו כחברי אס"י רצינו להניח את התשתית הרעיונית להתאמת הסביבה – לא רק החושית, אלא גם התקשורתית-חברתית. לכן, הציע רונן הרצאה על הגישה החברתית לאוטיזם, שבמסגרתה נתאר גם את ההתאמות השונות, כנובעות מתוך גישה זו. לצורך כך צורפתי גם אני לדוברים. חלוקת-הנושאים המתוכננת הייתה: רונן ידבר על הגישה החברתית לאוטיזם, מישל – על התאמת הסביבה החושית, ואני – על התאמות הנוגעות לתקשורת וליחסים בינאישיים.

בנוסף הוזמנה חברת אס"י, ענת ג'רסי, להציג מעבודותיה באולם-הכניסה לכנס.

ברגע האחרון הודיעו מישל ורונן שלא יוכלו לבוא לכנס, ואני עשיתי כמיטב יכולתי להעביר את התכנים במקומם. ההרצאה התקבלה בחיוב, לפי המשוב שקיבלתי בהפסקה מכמה משתתפים. גם ענת קיבלה משוב חיובי על עבודותיה.

זמן-מה לאחר הכנס התבקשנו, בין שאר הדוברים, לשלוח את חומרי המצגת לשם הכללתם באתר החוג לריפוי בעיסוק.

תגובה אחת לפוסט ”השתתפות ביום עיון בנושא: אוטיזם וסביבה – ביולוגיה, מציאות והתערבות“

  1. מאת חדשות אס”י » ארכיון » מאי 2009:

    […] יום עיון בנושא: אוטיזם וסביבה – ביולוגיה, מציאות והתערבות, שנערך במרץ 2009 ע"י החוג לריפוי בעיסוק באוניברסיטת חיפה. פרטים נוספים ב"אסימן" – הבלוג של אס"י. […]

לכתוב תגובה